Przejdź do treści
Strona główna » Jak nosić kapelusz?

Jak nosić kapelusz?

  • przez

Kapelusz jest idealnym dopełnieniem damskiej stylizacji, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób się go nosi. Bardzo ważne będzie dla Ciebie to, aby nie zniszczyć fryzury, a przy okazji zadbać o to, aby kapelusz nie spadał z głowy. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, dzięki którym zachowasz pełen spokój i będziesz mogła skupić się na swoich obowiązkach, a nie na tym, czy kapelusz przez cały czas znajduje się na swoim miejscu. Jeśli nie wiesz, jak nosić damski kapelusz, przygotowane dla Ciebie wskazówki mogą Ci się przydać.

Jak nosić damski kapelusz? Kilka wartościowych porad

Noszenie damskich kapeluszy niesie za sobą wiele zalet, ponieważ:

  • dodają stylizacji oryginalności,
  • uzupełniają stylizację codzienną, ale również elegancką,
  • dodają kobietom nonszalancji i swobody,
  • chronią przed zimnem i wiatrem,
  • można sobie nimi dodać optycznie kilka centymetrów wzrostu.

Jednak nie wszystkie panie muszą wiedzieć, jak nosić kapelusz i dopasować go do swojego stylu. Jeśli można sobie na to pozwolić, warto nawiązać współpracę z doświadczoną stylistką, aby odrzucić zmartwienia w kąt i wybrać taki produkt, który świetnie połączy się z pozostałymi elementami garderoby. Ważne jest oczywiście to, jaki konkretnie kapelusz zakupi się w sklepie.

Te z szerokim rondem sprawdzą się w porze wietrznej. Z pewnością ochroni twarz przed nadmiernymi podmuchami wiatru, a oprócz tego nie będzie spadał z głowy. Będzie również doskonałym zabezpieczeniem fryzury zwłaszcza w nieco chłodniejsze dni. Jak widać, jeśli nie wiesz, jak nosić kapelusz, żeby nie spadał, kluczowe będzie dla Ciebie to, aby dobrać jego odpowiedni model.

Rodzaje kapeluszy – na co zwrócić uwagę?

Kapelusze z dużymi rondami świetnie komponują się z nieco dłuższymi włosami. Pięknie prezentują się razem z eleganckimi płaszczami i torebkami oraz skórzanymi butami. Kapelusze typu floppy będą pasować do twarzy owalnej, okrągłej lub kwadratowej. Nie powinnaś mieć problemów z ich znalezieniem, występują w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, a ich cena jest bardzo satysfakcjonująca.

Najbardziej uniwersalnym typem kapelusza jest natomiast fedora. Pasuje praktycznie do każdej kobiety, nie spada z głowy, a ponadto odmienia damski wizerunek. Alternatywą dla tego rozwiązania będą schludne kapelusze chapeu-cloche, które skutecznie zakryją uszy oraz czoło.

Jak nosić kapelusz, żeby nie spadał? Dostosuj się do tych wskazówek

Istnieje kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w tym, aby kapelusz pozostał na swoim miejscu przez wiele godzin, nawet podczas przyspieszonego chodu, tańca czy też dużego wiatru. Możesz go np. przymocować do opaski na włosy. Istnieją również specjalne gumki kapeluszowe, dzięki którym nie stracisz kapelusza w trakcie dużej wichury.

Ważne jest również to, aby nie bazować na samym stylu oraz własnym wyglądzie, ale również na swojej wygodzie i dostosować noszenie kapelusza do panujących na dworze warunków atmosferycznych. Jeśli nie wiesz, jak nosić damski kapelusz w porze jesiennej lub zimowej, zważ na to, aby był on ulokowany na głowie w sposób solidny, nie może być zbyt luźny, ponieważ każdy podmuch wiatru sprawi, iż będziesz musiała zbierać go z ziemi.

Zmierz obwód głowy

Kluczową informacją dla wszystkich zainteresowanych kobiet jest to, aby dobrać kapelusz do wymiarów swojej głowy. Dzięki temu dowiesz się, jak nosić kapelusz, żeby nie spadał. W tym celu należy udać się do profesjonalnego sklepu z kapeluszami, gdzie sprzedawca zmierzy obwód Twojej głowy i na tej podstawie wybierze dla Ciebie odpowiedni model.

Masz wtedy stuprocentową pewność tego, że kapelusz nie będzie za duży i nie powinien zsuwać się na czoło lub też spadać po każdym podmuchu wiatru. Warto czasami zainwestować nieco więcej i zaangażować się w poszukiwania, aby potem zbierać plony swojej pracy. Nie musisz od razu wiedzieć, jak nosić kapelusz, są od tego specjaliści, którzy mogą Ci tę wiedzę przekazać.

Na czym należy skupić swoją uwagę, wybierając kapelusz?

Jeśli chcesz mieć pewność, że trafisz w dziesiątkę, wybieraj takie materiały, które nie będą Cię w żaden sposób podrażniać. Korzystnym wyborem będą w tym przypadku filc oraz bawełna. To materiały, które doskonale chronią przed zimnem i przy okazji oddychają.

Nie wiedząc, jak nosić kapelusz, skorzystaj z powyższych porad, a przy okazji podpytaj o to sprzedawców w sklepie. Dowiesz się ekspresowo, jak nosić kapelusz, żeby nie spadał i z jakimi elementami garderoby warto go łączyć.

Kapelusz powinien być dopasowany do kobiecych wymiarów głowy oraz kształtu głowy. Nie wszystkie panie muszą przecież wiedzieć, jak nosić damski kapelusz, ale lepiej posiąść taką wiedzę i zacząć wykorzystywać ją w praktyce.